Ostatní otázky

Proč Industrial house?

Revoluční konstrukce, energeticky nenáročná konstrukce zajišťuje rychlou montáž bez prořezu. Montáž domů: podlaha, obvodové zdi, střecha to vše za 15 dní bez základové desky. 
Proč stavět konstrukci domů a následně jí izolovat? My stavíme konstrukci z izolací a tím eliminujeme tepelné mosty.

Proč naše konstrukce?

Jednoduchý koncept:

 • Uvědomte si celou budovu (podlahu, stěny, strop) montáží izolačních bloků oddělených překližkovou deskou.
 • Bloky jsou sestaveny šroubovány.
 • Koncept domů je jednoduchý využívá izolační bloky: tato inovace umožňuje stavět budovy, které jsou pasivní, rychle se sestavují a jsou ekonomické.

Proč naše materiály?

Koncept domů je umístit izolaci do jádra konstrukce.

IZOLACE EPS

Konstrukční a nosný prvek.

LAMINOVANÁ DÝHA (LVL)

Používáme laminovou dýhu  jako stavební dřevo pro budovy. Laminová dýha je materiál složený z tenkých vrstev dřeva. Obvykle se používá v dřevěných konstrukcích vyžadujících vysoký výkon a vysokou mechanickou pevnost. Ekvivalentní výkon, je lehčí než ocel a beton a umožňuje velké rozteče.

OSB DESKA

OSB doplňuje strukturu budovy. Jedná se o panely vyrobené z několika vrstev dřevěných pruhů, které jsou sestaveny na bloky EPS, na podlaze, na stěnách a na stropě. Tím je zajištěno vyztužení a vzduchotěsnost budovy. Tento materiál je odolný vůči vodě a ohni.

Jaká je životnost domu?

Životnost domu závisí na materiálech a způsobu jejich sestavování.

Dřevo je přírodní a biologicky odbouratelný materiál. Je možné říci, že dřevo je prakticky věčné, pokud je vysoušeno a udržováno mimo vlhkost. Mnoho dobře zachovaných dřevěných budov, které se datují již stovky let, dokazují vynikající trvanlivost dřevěné konstrukce.

EPS (izolační blok) je materiál, který se ve stavebnictví používá mnoho let. Je chráněn před UV zářením a má vynikající životnost. Izolace zachovává své tepelné vlastnosti v průběhu času a zachovává svou rozměrovou stabilitu, na rozdíl od minerální vlny.

Přestože uvažujeme o recyklovatelnosti na konci životnosti budov, domy jsou navrženy tak, aby měly život ekvivalentní tradičnímu zdiva.

Jaká je protipožární odolnost domu?

EPS je již široce využívána v současné výstavbě (70% světové výroby EPS je určeno pro stavbu). Používáme zpomalovač požáru EPS s vnitřní povrchovou úpravou, která funguje jako protipožární obrazovka.

Na rozdíl od populární víry, dřevo odolává ohni dobře: dřevo je schopný odolat dost dlouho, aby umožnil evakuaci míst.

Jak šetříme životní prostředí?

Koncept domu je po celou dobu jeho životního cyklu šetrný k životnímu prostředí.

Materiály 

 • Dřevo: dřevo je jediný stavební materiál, který absorbuje více CO2 než spotřebuje. Jedná se o obnovitelnou a ekologicky čistou surovinu.
 • EPS: izolační bloky EPS jsou 98% vzduchově propustné a recyklovatelné. Výrobní proces spotřebovává málo energie a nevytváří žádný odpad.
 • EPS se také vyrábí na místní úrovni, což značně snižuje náklady na dopravu.

Výstavba budov

 • Stavba je rychlá a energeticky efektivní. Materiály jsou lehké a nevyžadují speciální zvedací zařízení.
 • 77% menší dopad než konvenční budovy.

Provozu domu

 • Budova, která je dobře izolovaná, spotřebovává velmi málo energie: až o 90% méně topení ve srovnání s tradičními budovami.

Demolice budovy

 • Demolice budovy vyžaduje jen málo energie.
 • Pak jsou všechny původní materiály obnoveny, dobře od sebe odděleny.
 • Můžeme tedy znovu použít tyto materiály na nové konstrukce nebo je recyklovat.

Recyklace materiálů

 • Dřevo je samozřejmě recyklovatelné: štěpené štěpky a pak opět použity v aglomerovaných panelech.
 • Recyklace EPS (expandovaného polystyrenu) je obecně méně známá. Existují však recyklační kanály pro EPS.

Dvě řešení pro toto odvětví:

 • rozdrcený na malé kousky a pak znovu vstřikován přímo do výroby nových bloků
 • roztavený a následně recyklovaný při vstřikování plastových dílů.

Co je pasivní dům?

Pasivní dům je budova, která co nejvíce omezuje ztráty tepla (nebo studené) a využívá přírodních vstupů energie - mluvíme o bioclimatismu. Spotřeba energie pasivního domu je velmi omezená a vnitřní pohodlí je zajištěno ve všech ročních obdobích.

Pasivní budovy = Požadavky na vytápění <15 kWh / m² / rok

Výhody pasivního domu:

 • Tepelné pohodlí po celý den a po celý rok. Teploty jsou regulovány: v létě nedochází k přehřátí a v zimě je vždy tepelný komfort.
 • Úspora energie díky tepelnému výkonu. Topení představuje 67% konečné spotřeby energie ve ČR. V pasivním domě jsou požadavky na vytápění sníženy na minimum, takže je možné spotřebovat až o 90% méně energie než v tradičním novém domě.
 • Poznámka: pasivní dům není dům bez topení.

Jaká je ochrana proti hmyzu a hlodavcům?

Každá budova je navržena tak, aby byla chráněna před hlodavci a hmyzem.

Hlodavci

Stejně jako všechny izolace tak i  u EPS je pravděpodobné, že budou hlodavci kopat své nory. Je to fenomén, který lze snadno zabránit v konstrukci dřeva pomocí, bednění, nadmořské výšky , atd. Nejlepší metoda je definovat kde se bude stavět váš projekt. A podle toho dum zabezpečit.

Hmyz

Všechny dřevěné rámování domu je systematicky ošetřováno třídou 2 namáčením. To chrání před xylofagem hmyzem včetně termitů a lignivorous hub.

Jaké jsou tepelné výkony domů?

Konstrukční systém je navržen tak aby byl tepelně velmi účinný.

Izolace o průměru 30 cm umožňuje, aby struktura domu měla ve srovnání s jinými konstrukcemi velmi nízký součinitel přenosu tepla. To znamená, že stěnami, podlaze a stropu prochází velmi málo tepla (zvnějšku dovnitř a naopak).

U ≤ 0,36 W / m².K U ≤ 0,15 W / m2.K U = 0,11 W / m².K

R> 2,77 m².K / W R> 6,66 m².K / W R ​​= 9 m².K / W

Konstrukce je vyrobena ze stejného izolačního materiálu na stěnách, podlahách a stropích. Proto jsou tepelné mosty velmi omezené.

Těsnost je zajištěna panely OSB upevněnými uvnitř stěn. Všechny úhly oken a stěn jsou utěsněny nepromokavou páskou. Velice dobrá vzduchotěsnost.