Tepelné čerpadlo

Co to je tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla získávají přibližně 70 % energie z okolí. Zjednodušeně tedy platí: aby tepelné čerpadlo vyrobilo 100 % tepelné energie, spotřebuje pouze 30 % elektrické energie.

Typy tepelných čerpadel:

 • Země/voda - plocha. Tepelné čerpadlo odebírající teplo z plochy zahrady. Pod povrchem zahrady jsou uloženy plastové hadice naplněné nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem.
 • Vzduch/voda - venkovní vzduch. Tepelné čerpadlo vzduch/voda odebírá energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému nebo zásobníku teplé vody.
 • Vzduch/vzduch ohřívá vnitřní vzduch přímo, tepelné čerpadlo odebírá teplo z venkovního vzduchu a ohřívá vzduch uvnitř budovy. 

Proč využívat tepelné čerpadlo?

 • 1
  Nízké náklady na vytápění v dlouhodobém horizontu
 • 2
  Nezávislost na placené energii
 • 3
  Zdroj tepla bez výrazných dopadů na životní prostředí
 • 4
  Bezobslužný provoz
 • 5
  Dálkové ovládání, mobilní telefon, PC
 • 6
  Jednoduchá instalace

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného topného systému, zpracujeme projekt a provedeme montáž topných elementů - Kontaktujte nás!

Použití tepelných čerpadel 

Charakteristikou tepelných čerpadel je jejich relativně omezený výkon. Pokud mají zároveň zůstat ekonomická, musí se montovat do nízkoenergetických nebo pasivních staveb. 

Ještě před několika lety byla drtivá většina novostaveb energeticky až dvakrát náročnější na vytápění. S příchodem nových materiálů, zateplovacích technologií, úspornějších systémů hospodaření s teplem a především nástupem nízkoenergetických staveb dnes potřebují budovy ke svému provozu mnohem méně tepla než v minulosti. Technologie současných tepelných čerpadel sice zůstává od jejich objevu takřka stejná (princip je znám přes sto let), ale je možné navrhovat mnohem menší a levnější zařízení, která dokážou běžný dům bez problémů zásobit. 

 

 

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o více informací nebo si s námi přejete spolupracovat a uspořit tak nemalé peníze, stačí nám napsat nebo zavolat. Pokud napíšete přes kontaktní formulář, ozveme se do 48 hodin.

Odesláním zprávy souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů. Informace o ochraně osobních údajů