Dešťový program

Co je to dešťový program?

Využívejte dešťovou vodu efektivněji, než jen na zalévání ze sudu. Inteligentní dešťový program, který lze použít i pro chod domácnosti, vám ušetří přes polovinu nákladů na pitnou vodu.

Kromě toho šetříte také životní prostředí, protože neplýtváte pitnou vodou a nevpouštíte do půdy chlór a sůl. Dešťová voda je měkká, je tedy prospěšnější pro rostliny i pro domácí spotřebiče (nezpůsobuje vodní kámen). Spotřebiče tak mají delší životnost a vy opět šetříte.

Proč využívat dešťový program

 • 1
  Vaše účty za vodu klesnou o 50 %
 • 2
  Vodu využíváte na zahradě i v domácnosti
 • 3
  Nádrž je uložená pod zemí, nepřekáží vám jako sud s vodou
 • 4
  Šetříte životní prostředí
 • 5
  Systém funguje automaticky
 • 6
  Vyberete si přesně ten typ programu, který je pro vás nejvhodnější

Rádi vám pomůžeme s projektem, zemními pracemi a montáží elementů dešťového programu. Kontaktujte nás!

Typy dešťového programu

Dešťový program pro zalévání

Jak funguje dešťový program na zalévání zahrady

Využití dešťové vody na zalévání zahrady, mytí auta nebo třeba na automatické závlahy trávníku pro vás představuje obrovskou úsporu výdajů za pitnou vodu. Využívejte zdarma kvalitní dešťovou vodu.

Dešťový program  se skládá ze samonosné akumulační nádrže o objemu od 2 m3 do 18 m3, které jsou uložené pod zemí. 

Velikost nádrže určujete podle plochy střechy nebo předpokládané spotřeby vody. V nádrži jsou připravené otvory na přítok a výtlak vody již z výroby a také havarijní přepad pro odvod přebytečné vody.

Technologie  spočívá ve využití ponorného čerpadla s plovákem uloženým ve vodotěsném plastovém kontejneru, které se v případě nedostatku vody vypne a při přítoku vody opět automaticky sepne. Systém drží pod stálým tlakem spolehlivý press-kontrol. K systému  lze dokoupit filtr na přítok dešťové vody, který není součástí základního vybavení.

Dešťový program k zalévání a splachování WC

Jak funguje dešťový program pro dům

S dešťovým programem můžete vodou z okapů nejen zalévat, ale používat ji také v domácnosti. Systém je kompletně připraven pro připojení do domu. Nejenže máte vodu zdarma, ale šetříte také spotřebiče a sanitární vybavení. Dešťová voda je totiž měkčí a nezpůsobuje tvorbu vodního kamene.

Dešťová voda se akumuluje do nádrže o objemu od 2 m3 do 18 m3, která je uložená pod zemí. 

Velikost nádrže určujete podle plochy střechy nebo předpokládané spotřeby vody. V nádrži jsou připravené otvory na přítok, výtlak a dopouštění vody již z výroby a také havarijní přepad pro odvod přebytečné vody.

V nástavbové šachtě je potom uložena technologie pro dům – automatická vodárna, která drží systém pod tlakem, a v případě nedostatku vody se vypne, při přítoku vody opět automaticky sepne. Elektromagnetický ventil hlídá, aby se při nedostatku vody systém přepnul na vodu z vodovodního řádu nebo studny a objekt měl vodu k dispozici trvale. Přiváděná dešťová voda prochází přes filtr do akumulační nádrže, odkud ji následně využíváte.

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o více informací nebo si s námi přejete spolupracovat a uspořit tak nemalé peníze, stačí nám napsat nebo zavolat. Pokud napíšete přes kontaktní formulář, ozveme se do 48 hodin.

Odesláním zprávy souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů. Informace o ochraně osobních údajů